👤

Oblicz skład procentowy tlenku manganu (VII)

CHEMIA SZYBKO daje NAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Odpowiedź :

m Mn₂O₇ = 2*55u+7*16u= 110u+112u=222u

% Mn= 110u/222u*100%=49,5%

% O = 112u/222*100%=50,5%