👤

Jaki jest czas spadania kamienia z wysokości 5m?
potrzebne na teraz


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

h = 5 m

g = 10 m/s²

t = √(2h/g)

t = 1 s

Odp: Czas spadania wynosi 1 sekundę.

Wyjaśnienie: