👤

Za dwie książki Magda zapłaciła 26 zł. Oblicz cenę każdej książki, jeśli jedna była o 60% droższa od drugiej. *

Za 6 bułek i chleb Franek zapłacił 8 zł. Bułka jest 4 razy tańsza od chleba. Ile kosztuje bułka?

W trójkącie prostokątnym jeden z kątów ostrych ma miarę 2 razy większą od drugiego kąta ostrego. Oblicz miary kątów tego trójkąta