👤

Jaką energię potencjalną ma piłka o masie 20dag, znajdująca się na
wysokości 5m. Przyjmij, że przyspieszenie grawitacyjne wynosi 10m/s2
(metrów na sekundę do kwadratu).​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m=20dag=0,2kg

h=5m

g=10m/s²

Oblicz Ep

Ep=mgh

Ep =0,2kg*10m/s²*5m

Ep =10J