👤

1. Oblicz pole i obwód trójkąta prostokątnego o bokach równych: 4,5 cm, 6 cm i 7,5 cm.

2. Pole trójkąta wynosi 18 cm2 (18cm kwadratowych). Jeden z boków tego trójkąta ma długość 5cm. Oblicz wysokość opuszczoną na ten bok.


Odpowiedź :

1.

P=b×a/2

P=6×4,5/2

P=13,5

Obw=a+b+c

Obw=4,5+6+7,5

Obw=18

2.

h1=2×P/a

h1=2×18/5

h1=36/5=7,2

1.Obwód:4,5+6+7,5=18cm
Pole:(4,5+6+7,5):2=9cm2
2.2•18/5=36/5
36/5=7.2cm

On Studier: Inne Pytanie