👤

2
Uczeń klasy 7 poruszał się motorower ruchem jednostajnie przyspieszonym prostoliniowym z
przyspieszeniem 3 m/s2. Oblicz prędkość, jaką uzyskał motorower w ciągu 10 sekund,
przy
założeniu, że jego prędkość początkowa była równa zero. Zapisz obliczenia. *
(3 pkt)
Wprowadź odpowiedź​


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

t=10s

a= 3m/s^2

a = V/t

V= a × t

[tex]v = 3 \frac{m}{ {s}^{2} } \times 10s = 30 \frac{m}{s} [/tex]