Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
dane
masa Mg=72g
masa MgO=120g
szukane
masa O2= x
reakcja
2Mg + O2 -->2MgO
z prawa zachowania masy:
72g + xg = 120g
x=120g-72g=48g
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
dane
masa Mg=72g
masa MgO=120g
szukane
masa O2= x
reakcja
2Mg + O2 -->2MgO
z prawa zachowania masy:
72g + xg = 120g
x=120g-72g=48g