👤

Roztwór cukru mial początkowo stężenie 6%, a po odparowaniu 2 kg wody
jego stężenie wzrosło do 10%.
Ile kilogramów roztworu bylo na początku?
Prosiłabym z działaniami.​


Odpowiedź :

6%*x = 10%*(x-2)

0,06x=0,10x-0,20 /* 100

6x= 10x -20

-4x = -20 /:(-4)

x=5 -masa roztworu

On Studier: Inne Pytanie