👤

7. Motocyklista poruszający się z prędkością 108 km/h zaczął hamować z przyspieszeniem–4 m/s2. Jaką prędkość miał po 3 s hamowania? Podaj ją w metrach na sekundę.
8. Na Ziemi podczas swobodnego spadku ciała z niewielkiej wysokości wszystkie ciała poruszają się z przyspieszeniem ok. 10 m/s2. Z jaką prędkością swobodnie puszczony kamień uderzy w dno studni, jeśli spadał przez 1,2 s?

Bardzo proszę o pomoc! daję NAJ!


Odpowiedź :

108km/h=108000m/3600s=30m/s

a=4m/s²

t=3s

a=(vp-vk)/t

at-vp=-vk

vk=vp-at

vk=30m/s-4m/s²*3s=30m/s-12m/s=18m/s

Liczę na Naj