👤

Na planie miasta długość ulicy wynosi 5 cm, a w rzeczywistości 2 km. W jakiej skali
wykonano ten plan? Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.
C. 1: 400
D. 1: 400 000
B. 1:40000
A. 1: 4000

Obliczenia prosze i szybko dopóki mi się chce robić zadania xd


Odpowiedź :

Odpowiedź:

5cm-2km /:5

1cm-0,4km

1cm-400m

1cm-40000cm

skala     1:40000

odp. b

Szczegółowe wyjaśnienie:

/ to oznacza, że działanie wykonywane jest obustronnie

Odpowiedź:

2km = 200000cm

200000 · s = 5

s = 5/200000 = 1/40000 = 1 : 40000    B

Szczegółowe wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie