👤

Wojtek kupił chleb, sok oraz paczkę kielbasy. Za cale zakupy zapłacił 22 zł. Sok był o 2 zł droższy niż chleb, a kielbasa była 3 razy droższa niż chleb. Ile kosztował sok​

Odpowiedź :

x = chleb

x + 2 = sok

3x = kiełbasa

x + x + 2 + 3x = 22

5x + 2 = 22 |-2

5x = 20 |:5

x = 4

x + 2 = 6

3x = 12

Odp: Sok kosztował 6zł

Pozdrawiam~Haruqe

Odpowiedź:

chleb - x

sok - x + 2zl

kielbasy - 3x

x + 3x + x + 2zl = 22zl

5x = 22 - 2

5x = 20

x = 4

x + 2 = 6

x * 3 = 12

chleb - 4zł

sok - 6zł

kielbasy - 12zł

Pozdrawiam, miłego dnia