👤

Wysokość trójkąta jest o 3 cm krótsza od podstawy i wynosi 7 cm. Jakie pole ma ten trójkat?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

h = 7 cm

a = 7 -3 = 4 cm

P = a*h/2

P = 4 * 7 / 2 = 2*7 = 14 cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

[tex]p = \frac{a \times h}{2}[/tex]

a=7

h=4

[tex] \frac{7 \times 4}{2} = \frac{28}{2} = 14 [/tex]