👤

PILNE! #! 8#
klient zakupił 2kg mąki w cenie 2,10 za kg, 25 dkg cukierków w cenie 16 zl za kg, 1,5 kg bananów w cenie 4 zł ,za 0,20 dkg szynki w cenie 24 zł za kg i jeden por w cenie 3.70 z szt. Oblicz jak należnośc widnieje na paragonie?


Odpowiedź :

To najpierw zamienimy jednostki
2 kg maki = 2,10 zł za 1 kg = 2•2.10=4,20
25 dkg= 250g, 1/4 16zł= 4 zł
1,5kgbananow = 6zł
0,20 dkg= 20g= 0,48 zł
Por= 3,70
Należność na paragonie:
4,20+4+6+o,48+3,70=