Odpowiedź :
Odpowiedź:
C6H12
masa cząsteczkowa: 72u +12u= 84u
stos. atomowy : C: H= 6 :12
stos masowy ; mC : mH=72u :12u = 6 :1
%C = 72u/84u *100%=85,71%
Odpowiedź:
C6H12
masa cząsteczkowa: 72u +12u= 84u
stos. atomowy : C: H= 6 :12
stos masowy ; mC : mH=72u :12u = 6 :1
%C = 72u/84u *100%=85,71%