👤

BŁAGAM POMOCY DAJE NAJ

Oblicz poniższe zadanie

Skmka rusza ze stacji Reda z przyspieszeniem 0,5 m/s2. Oblicz prędkość pociągu po upływie 2 minut u drogę jaką pokona w tym czasie m
Wypisz dane, szukane i pamiętaj o jednostkach.​


Odpowiedź :

[tex]dane:\\v_{o} = 0\\t = 2 \ min = 2\cdot60 \ s = 120 \ s\\a = 0,5\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\s = ?\\\\Rozwiazanie\\\\Dla \ \ v_{o} = 0\\\\s = \frac{1}{2}at^{2}\\\\s = \frac{1}{2}\cdot0,5\frac{m}{s^{2}}\cdot(120 \ s)^{2}\\\\s = 3 \ 600 \ m = 3,6 \ km[/tex]