Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
42% oznacza, że mamy 42 g substancji w 100 gramach roztworu
masa wody = 100g-42g=58g
rozpuszczalność liczymy na 100 gram wody
42g - 58g H2O
xg - 100g H2O
x=72,4g
R=72,4g/100gH2O
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
42% oznacza, że mamy 42 g substancji w 100 gramach roztworu
masa wody = 100g-42g=58g
rozpuszczalność liczymy na 100 gram wody
42g - 58g H2O
xg - 100g H2O
x=72,4g
R=72,4g/100gH2O