Oblicz z jakim przyspieszeniem porusza się ciało o masie 7kg pod wpływem dwóch sil przedstawionych na rysunku. BARDZO PROSZE SZYBKO

Liczymy wartość siły wypadkowej:
[tex]F_w=F_1+F_2\\F_w=6N+8N=14N\\\\a=\frac{F}{m}\\F=14N\\m=7kg\\\\a=\frac{14N}{7kg}=2\frac{m}{s^2}[/tex]