👤

Ciało poruszające się ruchem jednostajnie przyspieszonym przebyło w pierwszej sekundzie ruchu drogę s1 = 4 m.

Oblicz drogę, jaką przebyło to ciało w czwartej sekundzie ruchu. Zapisz obliczenia.


Odpowiedź :

Z transformacji galileusza wynika, że drogi przebyte w kolejnych sekundach ruchu są do siebie proporcjonalne jak kolejne liczby nieparzyste, więc

s1 = 4m

s4=?

[tex]\frac{s_1}{s_4} =\frac{1}{7} \\s_4=\frac{4m*7}{1} =28m[/tex]

7 wzięła się stąd, że jest czwartą z kolei naturalną liczbą nieparzystą (1, 3, 5, 7)

On Studier: Inne Pytanie