👤

prosze szybkoooo!! DaJE NAJJj!!!!!!

oblicz ile gramów sodupotrzeba użyć w reakcji z siarką aby powstało ......wpisz muj numer 8. g siarczku sodu . proszee szybkoo dam naj!!!
pliss


Odpowiedź :

2 Na + S---> Na2S

MNa=23 g/mol

MNa2S=78 g/mol

2*23 g Na-------- 78 g Na2S

x g Na--------- 8 g Na2S

x= 4,72 g Na2S

On Studier: Inne Pytanie