👤

Grzałka w ciągu 5 minut pobiera 24kJ energii elektrycznej. Oblicz opór grzałki i napięcie zasilacza, jeśli natężenie prądu wynosi 400mA​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t = 5 min = 5*60s = 300 s

W = 24 kJ = 24 000 J

I = 400 mA = 0,4 A

-------------------------------------

R, U ?

Q = I*t = 0,4A * 300 s = 120 C

W = Q*U

U = W/Q = 24000J/120C = 200 V

U = 200 V

R = U/I = 200V/0,4A = 500 Ω

R = 500 Ω

On Studier: Inne Pytanie