👤

Prosze pomóżcie mi :((((((​

Prosze Pomóżcie Mi class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

lość - cena za 1 kg:

x - mandarynki - 6zł

y - cytryny -4,40zł

6x+4,40y=10,80

x=y+0,5

6(y+0,5)+4,40y=10,80

6y+3+4,40y=10,80

10,40y=7,80

y=0,75

x=0,75+0,5=1,25

y=0,75

x=1,25

0,75x4,40+1,25x6=10,80

3,30+7,5=10,80

Odpowiedź:  Tata kupił 0,75kg cytryn i 1,25kg mandarynek :3

Szczegółowe wyjaśnienie: