Prosze pomóżcie mi :((((((

Odpowiedź:
lość - cena za 1 kg:
x - mandarynki - 6zł
y - cytryny -4,40zł
6x+4,40y=10,80
x=y+0,5
6(y+0,5)+4,40y=10,80
6y+3+4,40y=10,80
10,40y=7,80
y=0,75
x=0,75+0,5=1,25
y=0,75
x=1,25
0,75x4,40+1,25x6=10,80
3,30+7,5=10,80
Odpowiedź: Tata kupił 0,75kg cytryn i 1,25kg mandarynek :3
Szczegółowe wyjaśnienie: