👤

kulce toczącej sie po podłodze nadano prędkość 2m/s toczy się ruchem jednostajnym opóźniony z opóźnieniem (przyspieszeniem ) 20m/s² . Po jakim czasie kulka się zatrzyma. DANE/SZUKANE/WZORY​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

a=20m/s²

∆V=2m/s

Szukane:

∆t=?

∆t = ∆V / a = 2m/s / 20m/s² = 0,1s