👤

Nina rozpuściła 50g siarczanu(VI) sodu w 900 ml wody. Oblicz stężenie molowe otrzymanego roztworu

Odpowiedź :

Na2SO4

MNa2SO4= 142 g/mol

VH2O=900 ml=900 cm3=0,9 dm3

1 mol Na2SO4------- 142 g

x moli Na2SO4-------- 50 g

x=0,35 mola Na2SO4

Cm= 0,35 mola÷ 0,9 dm3=0,39 mol/dm3

On Studier: Inne Pytanie