Pomóżcie potrzebuje na teraz proszę zadanie w załączniku

Odpowiedź:
v=2[tex]\pi[/tex]r/T=2[tex]\pi[/tex]rf
T=t/n
T=1/3
f=1/T
f=3
r=2m
v=2*3,14*2*3
v=37,7m/s