Oblicz pole trapezu przedstawionego na rysunku. Zapisz obliczenia.
jest załącznik

Odpowiedź:
P = 28 cm^2
Szczegółowe wyjaśnienie:
a = 2 cm
b = 7 + 5 = 12 cm
h = 4 cm
[tex]P = \frac{(a+b)\cdot h}{2}\\P = \frac{(2+12) \cdot 4 }{2}= \frac{14 \cdot 4}{2} =28 cm^2[/tex]