👤

Oblicz zawartość procentową (procent masowy) siarki w siarczanie 4 żelaza 2​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

mFeSO3=mFe+mS+mO*3=55u+32u+48u=135u

%O=[tex]\frac{mO*3}{mFeSO3}[/tex]*100%=[tex]\frac{48u}{135u}[/tex]*100%=35,55%

Wyjaśnienie:

u się skróci :)