👤

Oblicz ile gramów sodu potrzeba użyć w reakcji z siarką, aby powstało 3 g
siarczku sodu.
Potrzebne na już daje najj ​


Odpowiedź :

2 Na + S---> Na2S

mNa= 23 u

mNa2S= 2* 23u+ 32u=78 u

2*23 g Na-------78 g Na2S

x g Na------- 3 g Na2S

x= 1,77 g Na

On Studier: Inne Pytanie