👤

Oblicz ile zapłacimy za 30 dag jabłek jeżeli 1 kg kosztuje 5 zł oraz za 70 dag gruszek jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 6 zł. (Napisać działania). ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1dag=0,01kg

30dag=0,3kg

0,3*5zł=1,5zł

Za 30 dag jabłek zapłacimy 1,50zł

70dag=0,7kg

0,7*6zł=4,2zł

Za 70 dag gruszek zapłacimy 4,20zł

odpowiedź jest w załączniku

Zobacz obrazek PSOCHA2