Odpowiedź :
Odpowiedź:
1kg = 100 dag
1kg-5zł
30dag-x
x=1.5zł
Jabłka kosztują 1.5zł za 30 dag
70dag-x
1kg-6zł
x=4.2
Odp. 70dag Gruszek kosztuje 4.2zł
Odpowiedź:
6 dostałam za to
1kg = 100 dag
1kg-5zł
30dag-x
x=1.5zł
Jabłka kosztują 1.5zł za 30 dag
70dag-x
1kg-6zł
x=4.2
Odp. 70dag Gruszek kosztuje 4.2zł
Szczegółowe wyjaśnienie: