👤

Oblicz ile zapłacimy za 30 dag jabłek jeżeli 1 kg kosztuje 5 zł oraz za 70 dag gruszek jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 6 zł​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg = 100 dag

1kg-5zł

30dag-x

x=1.5zł

Jabłka kosztują 1.5zł za 30 dag

70dag-x

1kg-6zł

x=4.2

Odp. 70dag Gruszek kosztuje 4.2zł

Odpowiedź:

6 dostałam za to

1kg = 100 dag

1kg-5zł

30dag-x

x=1.5zł

Jabłka kosztują 1.5zł za 30 dag

70dag-x

1kg-6zł

x=4.2

Odp. 70dag Gruszek kosztuje 4.2zł

Szczegółowe wyjaśnienie: