👤

w markecie budowaniu 5 litrowe opakowanie farby kosztuje 97,75zł a 4 litrowe opakowanie 81,36zł w którym opakowaniu jeden litr farby jest tańszy

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Farba 5l:

97,75zł---5l

xzł----1l

x=19,55zł

Farba 4l:

81,36zł--- 4l

x zł -- 1l

x=20,34zł

Odp. Litr farby jest tańszy w 5-litrowym opakowaniu farby.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

opakowanie a - 5l

opakowanie b - 4l

Cena za litr w opakowaniu a: 97,75zł:5=19,55zł

Cena za litr w opakowaniu b: 81,36zł:4=20,34zł

Odp. Litr farby jest tańszy w opakowaniu a (tym za 97,75zł)

On Studier: Inne Pytanie