Odpowiedź :
Odpowiedź:
Farba 5l:
97,75zł---5l
xzł----1l
x=19,55zł
Farba 4l:
81,36zł--- 4l
x zł -- 1l
x=20,34zł
Odp. Litr farby jest tańszy w 5-litrowym opakowaniu farby.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
opakowanie a - 5l
opakowanie b - 4l
Cena za litr w opakowaniu a: 97,75zł:5=19,55zł
Cena za litr w opakowaniu b: 81,36zł:4=20,34zł
Odp. Litr farby jest tańszy w opakowaniu a (tym za 97,75zł)