Odpowiedź :
V = 2dm3
ms = 85,25g
M(H2SO3) = (1*2 + 32 + 16*3)g/mol = 82g/mol
n = 85,25g/:82g/mol = 1,04 mola
Cm = 1,04mola/:2dm3 = 0,52 mol/dm3
V = 2dm3
ms = 85,25g
M(H2SO3) = (1*2 + 32 + 16*3)g/mol = 82g/mol
n = 85,25g/:82g/mol = 1,04 mola
Cm = 1,04mola/:2dm3 = 0,52 mol/dm3