👤

obwód prostokąta wynosi 40cm . Jeden bok ma 8cm . Jakiej długości jest drugi bok?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

40cm - 8cm*2= 24cm

24cm: 2= 12cm

Drugi bok ma długość 12cm.

8cm+8cm=16cm
40cm-16cm=24cm
24cm:2=12cm
odp.drugi bok ma długość 12cm
pozdro ;)