Odpowiedź :
Odpowiedź:
Fe :O =7:2
7:2 =9
%Fe --> 7 --- x
9--- 100%
x= 77,8% Fe
%O --->2 --- x
9 ----100%
x=22,8%
wzór tlenku:
Fe xOy = 7:2
56x 7
------= --
16y 2
7 *16y = 2*56x
112y =112x /112
y = x ==>liczba atomów Fe jest równa liczbie atomów tlenu
wzór tlenku : FeO
nazwa: tlenek żelaza II