👤

Pole kwadratu jest równe 64 cm kwadratowych. Obwód tego kwadratu wynosi: *

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Pierw. z 64 cm = 8

Obwód = 8+8+8+8 = 32

Odp. Obwód wynosi 32 cm

Mam nadzieję że pomogłam, liczę na naj  = - =

Odpowiedź:

p=a2

p= 64 cm2

p=64cm2= 8cm * 8 cm

a=8 cm

obw= 8cm * 4=32 cm