1)
x — cena bułki
x + 1 zł — cena pączka
6(x + 1 zł) + 4x = 16 zł
6x + 6 zł + 4x = 16 zł
6x + 4x = 16 zł - 6 zł
10x = 10 zł / : 10
x = 1 zł kosztuje bułka
1 zł + 1 zł = 2 zł kosztuje pączek
2a)
x - 2b = c
x = c + 2b
2b)
3x + 5 = 2y
3x = 2y - 5 / : 3
x = (2y - 5)/3