👤

1. Kolarz jadący ze średnią prędkością 36 km/h pokonuje w ciągu 10 minut dystans 3,6 km.

Prawda
Fałsz

Daje NAJ


Odpowiedź :

[tex]1h=60min\\10min=\cfrac{10min}{60min}=\cfrac{1}{6}h\\36\cfrac{km}{h}*\cfrac{1}{6}h=6km\\6km\not=3.6km[/tex]

Odpowiedź to fałsz