👤

Obwód prostokąta, którego jeden bok ma 6 cm, a drugi jest o 3 cm dłuższy, wynosi: pliskaa

Odpowiedź :

Cześć!

Jeden bok: 6cm

Drugi bok: 6cm+3cm= 9cm

Obw=2a+2b

Obw=2*6cm+2*9cm=12cm+18cm= 30cm

Pozdrawiam!

On Studier: Inne Pytanie