👤

proszę pomóżcie dam naj!!!!

z górki zjeżdza rowerzysta z przyśpieszeniem 3m/s2. Ile czasu potrzebuje by rozpędzić się do szybkości 54m/h?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

5s

Wyjaśnienie:

Jako, że nie ma prędkości początkowej to zakładam, że wynosi 0.

[tex]V_{0}=0\\V =54\frac{km}{h}=54:3.6=15\frac{m}{s} \\a=3\frac{m}{s^{2} } \\\\a=\frac{V-V_{0} }{t}\\\\t=\frac{V-V_{0} }{a} =\frac{15-0}{3}=5s[/tex]

On Studier: Inne Pytanie