potrafi ktoś to rozwiązać bede wdzięczna bardzo

Odpowiedź:
Dane:
R = 450 Ω
U = 9V
Szukane: I
Rozwiązanie:
I = U/R = 9V/450Ω = 0,02 A
Odp: I = 0,02 A = 20 mA