👤

Proszę o pomoc Oblicz jaki ładunek przepłynie przez żarówkę o oporze dwa omy czasie 4 s przy napięciu 40 V

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

U=IR

40V=I *2

20A=I

I=Q*e/t

Q*e/t = 20A

Q=20*4/e

Q=80/1,6*10^-19

Q=50 *10^19=5*10^20  [A*s/A*s] czyli bez jednostki