👤

3. Oblicz drogę, jaką przebędzie samochód w ciągu 20 minut, jeżeli porusza się ze stalą
prędkością 25 m/s (3p)proszę teraz potszebuje ​


Odpowiedź :

[tex]v = 25\frac{m}{s}\\t = 20 \ min = 20\cdot60 \ s = 1200 \ s\\\\s = v\cdot t\\\\s = 25\frac{m}{s}\cdot1200 \ s\\\\s = 30 \ 000 \ m = 30 \ km[/tex]

On Studier: Inne Pytanie