👤

Proszę szybko na teraz szybko. Daje naj ​

Proszę Szybko Na Teraz Szybko Daje Naj class=

Odpowiedź :

Zadanie 1

Średnia arytmetyczna:

Dodajemy wszystkie czynniki, a następnie dzielimy ich sumę przez ich ilość.

a) 4 + 6 + 2 + 2 = 14 : 4 = 3,5

b) 2,5 + 4,8 = 7,3 : 2 = 3,65

c) 34,38 + 35,21 + 37,54 = 107,13 : 3 = 35,71

d) 3,2 + 8 + 11 + 11.5 = 33,7 : 4 = 8,425

Zadanie 2

Kolejność wykonywania działań:

Nawiasy → dzielenie

Mnożenie/dzielenie → odejmowanie

a) (8,6 + 4,9) : 9 = 13,5 : 9 = 1,5

b) (11,25 - 6,78) : 3 = 4,47 : 3 = 1,49

c) 8,75 · 4,3 - 63 : 8 = 37.625 - 7.875 = 29,75

Zadanie 3

3,5 kg → 16,17 zł

1 kg → x

[tex]x = \frac{16,17*1}{3,5} = \frac{16,17}{3,5} = 4,62[/tex]

Odp. Kilogram jabłek kosztuje 4,62 zł.

Zadanie 4

[tex]2,5 = 2\frac{50}{100} = \frac{250}{100} = \frac{25}{10} = \frac{5}{2} = 2\frac{1}{2}[/tex]

[tex]2\frac{1}{2} + \frac{2}{3} = \frac{5}{2} + \frac{2}{3} + \frac{15}{6} + \frac{4}{6} = \frac{19}{6} = 3\frac{1}{6}[/tex]

Odp. W dzbanku jest 3 i 1/6 napoju.

Zadanie 5

[tex]0,85 = \frac{85}{100} = \frac{17}{20}[/tex]

[tex]\frac{17}{20} + \frac{3}{4} = \frac{17}{20} + \frac{15}{20} = \frac{32}{20} = 1\frac{12}{20} = 1\frac{6}{10} = 1\frac{3}{5}[/tex]

Odp. Zakupy Marty razem ważyły 1 i 3/5 kg.

Mam nadzieję, że pomogłam ;)

Pozdrawiam