👤

Sukienka z nowej kolekcji kosztowała 340 zł. Po styczniowej przecenie jej cena zmalała o 10%. Ile wyniosła cena po obniżce.
Zapisz obliczenia i odpowiedź.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

10%=34zl

340zł-34zl=306zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

cena sukienki po obniżce to 306zł

Heya.

[tex]340 - 100\\x - 10\\\\x = \frac{340*10}{100} = 34\\\\340-34 = 306[/tex]

Odp: Cena po obniżce wynosiła 306 złotych.

Mam nadzieję że pomogłem! ~EnglishElite