W gniazdku jest napięcie skuteczne 110 V i o częstotliwości 60Hz. Oblicz pulsację , okres tego przebiegu, wartość maksymalną oraz jaka będzie wartość chwilowa napięcia w czasie t=1s.
Jaka jest wartość chwilowa napięcia w chwili t= 0,2s. jeśli Um=5V, pulsacja = 628rad/s i przesunięcie fazowe = 45 stopni.