👤

Oblicz zawartość procentową azotu i tlenu w związku N205

Odpowiedź :

Masa N = 14 u
Masa O =16 u
Masa N w N2O5 = 28u
Masa O w N2O5 = 80u
Masa N2O5 = 108u
Zawartość % N w N2O5 = 28u/108u*100%=26%
Zawartość % O w N2O5 = 80u/108u*100#=74%