Odpowiedź :
x = jedna książka
x - 30%x = druga książka
30%x = 0,3x
x + x - 0,3x = 51
x + 0,7x = 51
1,7x = 51 |:1,7
x = 30zł
0,7x = 21zł
Odp: Jedna książka kosztuje 30zł, a druga 21zł
Pozdrawiam~Haruqe
x = jedna książka
x - 30%x = druga książka
30%x = 0,3x
x + x - 0,3x = 51
x + 0,7x = 51
1,7x = 51 |:1,7
x = 30zł
0,7x = 21zł
Odp: Jedna książka kosztuje 30zł, a druga 21zł
Pozdrawiam~Haruqe