👤

1. Za 2,4 kg mandarynek pani Jola zapłaciła 15 zł. Ile zapłacił pan Jacek za 2 kg
tych mandarynek?



pomóżcie jakoś szybciej ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

6,25zł to jeden kg więc 6,25×2=12,50

15:2,4=6,25 zł/kg

6,25zł/kg•2 kg=12,5 zł