👤

Sukienka kosztuje 60 złotych. Ile będzie kosztowała ta bluzka po obniżce o 30%?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

60zł : 10 = 6zł (10%)

100% - 30% = 70%

6zł × 7 = 42zł (70%)

Odp: Sukienka będzie kosztowała 42zł.

Odpowiedź:

Sukienka kosztuje 60 złotych. Ile będzie kosztowała ta bluzka po obniżce o 30%?

1. Obliczamy cenę po obniżce

100%- 60 zł

70 % - X

X= [tex]\frac{70*60}{100} = 42[/tex]zł

Odpowiedz: Sukienka po obniżce będzie kosztować 42zł.

2. Podam jeszcze jedne sposób obliczenia (Sam taki wolę)

60zł- 100%

6zł - 10%

42 zł- 70%

Odpowiedz: Sukienka po obniżce będzie kosztować 42zł.