👤

chyba jest lepsze zdjęcie​

Chyba Jest Lepsze Zdjęcie class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zad.1

a)

96zł = 100%

96 : 8 = 12

12 * 3 = 36zł

Odp: Po obniżce ceny spodnie kosztowały 36zł

b)

56zł = 100%

56zł : 7 = 8

8 * 2 = 14zł

Odp: Bluzka będzie kosztowała 14zł.

Zad.2

12 : 6 = 2

12 - 2 = 10 (Pan Jerzy)

8 : 4 = 2

8 + 2 = 10 (Pan Wojciech)

Odp: U żadnego z panów nie ma tańszych śliwek, ponieważ każdy z nich chce dostać 10 zł za kilogram.

Szczegółowe wyjaśnienie: