👤

Oblicz ile decymetrów sześciennych wodoru należy spalić w 8 g tlenu aby otrzymać 9 g wody gęstość wodoru wynosi 0,09g/dm3. Napisz równanie reakcji i uzgodnij je. Zapisz obliczenia.

Odpowiedź :

2 H2 + O2 ----> 2 H2O

mO2= 8 g

mH2O= 9 g

dH2=0,09 g/dm3

mH2 + mO2= mH2O

mH2+ 8 g=9 g

mH2= 1 g

d=m÷V

d*V=m

V=m÷d=1 g÷ 0,09 g/dm3=11,11 dm3